ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

با توجه به نصب بودن اپلیکیشن تلگرام بر روی گوشی بسیاری از کاربران و همچنین مصرف بیش از حد دیتا توسط این اپلیکیشن مطالعه ی این مطلب میتواند کمک زیادی به کنترل حجم دیتای مصرفی شما کند . با استفاده از اپلیکیشن تلگرام و یا تنظیمات گوشی میتوانید میزان استفاده ی پس زمینه ی اینترنت خود را مدیریت کنید . در ادامه با ما همراه باشید .


کاهش مصرف دیتا با استفاده از اپلیکیشن تلگرام

ابتدا اپلیکیشن تلگرام را اجرا کرده و با استفاده از 3 خط بالا وارد منو برنامه شده و Setiings را انتخاب کنید

ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

سپس بخش Notifications and sounds را انتخاب کنید و در انتهای صفحه از بخش Other گزینه ی Background connection را غیرفعال کنید . با این کار میزان استفاده ی پس زمینه ی تلگرام از داده ی سیم کارت و یا وای فای قطع خواهد شد . اگر تعداد گروه ها و کانال هایتان بیش از حد میباشد با این کار میتوانید به میزان قابل توجهی در مصرف دیتای خود صرفه جویی کنید .

ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

نکته : پس از انجام مراحل بالا هنگامی که در اپلیکیشن تلگرام حضور نخواهید داشت اتصال به اینترنت قطع شده و هیچ پیامی دریافت نخواهید کرد .


کاهش مصرف دیتا با استفاده از تنظیمات گوشی

پس از ورود به تنظیمات گوشی بخش Data Usage را انتخاب کنید

با استفاده از گزینه ی More در بالای صفحه و سپس انتخاب گزینه ی Show wi-fi usage بخش مصرفی وای فای را نیز نمایان خواهید کرد .

ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

سپس با توجه به نوع استفاده ی خود (اینترنت سیم کارت یا وای فای) بخش مربوطه را انتخاب کنید و بعد از انتخاب اپلیکیشن پرمصرف گزینه ی Restrict background data را فعال کنید . با این کار استفاده ی پس زمینه ی اینترنت توسط نرم افزار مربوطه قطع خواهد .

ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام

همچنین از بخش Date usage میتوانید میزان دیتای مصرفی را که از دو بخش Foreground (استفاده از اینترنت هنگام حضور در اپلیکیشن) و Background (استفاده از اینترنت هنگامی که از اپ استفاده نمیکنید) تشکیل شده است را مشاهده کنید.

موفق باشید

لینک کوتاه مطلب

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

حل سوالات و مشکلات اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • دسته‌بندی نشده
  • ترفند کاهش مصرف دیتا در اپلیکیشن تلگرام